Język Angielski daje tyle możliwości!

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć! Zapraszamy do najlepszej szkoły języka angielskiego w Toruniu. Przekonaj się sam jakie to łatwe. Po prostu TIME TO TALK!

Udoskonalimy Twój poziom angielskiego! Bo to jest TIME TO TALK

Nasza Szkoła

Time To Talk – czyli czas pogadać. Od wielu lat działamy w Szkole Języka Angielskiego w Toruniu i z doświadczenia wiemy, że rozmowa jest najskuteczniejszą i dającą najszybsze efekty metodą nauki.

Doświadczony i zaangażowany zespół, niewielkie grupki oraz przyjazna atmosfera to połączenie, które gwarantuje sukces w nauce języka angielskiego.

Przyjdź do Nas i rozwijaj swój angielski. Cały Świat stanie przed Tobą otworem

National Geographic Learning to sposób nauki języka połączony z prezentacją kultury danego kraju. Właśnie tego potrzebują bowiem współcześni adepci kursów językowych. Angielskiego nie sposób uczyć dziś tylko jako zbioru słówek i gramatyki, ponieważ nie jest to język martwy, książkowy – cały czas posługuje się nim ponad pół miliarda ludzi! Dlatego w ramach zajęć stawiamy na żywą komunikację i realną wiedzę o krajach anglosaskich.

W ramach realizacji programu National Geographic Learning korzystamy także z podręczników stworzonych przez autorów National Geographic. Dzięki temu język angielski w Toruniu wykładamy na międzynarodowym poziomie.

Więcej na
www.angielskitorun.com.pl

Masz pytania? Świetnie! Poniżej postaraliśmy się odpowiedzieć na kilka często zadawanych pytań pytań. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do Naszej szkoły! Gwarancja zadowolenia

Nauka z awsze jest inwestycją, którą trzeba dobrze przemyśleć. I to nie tylko inwestycja finan   so wa  – poświęcamy też swój czas i energię, a naszej wybranej szkole lub metodzie nauczania dajemy pewnewotum zaufania. Źle podjęta decyzja w tej strefie może oznaczać w najlepszym wypadku stratę kilkugodzin i naszego dziennego przychodu, jeśli mieliśmy mniej szczęścia, rezultatem będzie naszezniechęcenie i poprzestanie na obecnym poziomie języka albo nawet brak awansu w pracy lub brakpracy w ogóle ze względu na niewielkie umiejętności językowe. I jak tu być mądrym? W tym artykulestaramy się pomóc w znalezieniu odpowiedniej drogi do efektywnej (i być może efektownej) naukijęzyka.

Żeby wiedzieć dokąd chcemy dojechać, zwykle musimy wiedzieć, gdzie jesteśmy. I tak też je st ww ypadku języka. Należy zastanowić sie nad tym jaki jest nasz poziom. Trzeba pamiętać o tym, żesymbole A1, A2, B2, … to tylko umowna skala i każda instytucja inaczej ją interpretuje.
Gdy już wiemy gdzie jesteśmy, czy na pewno wiemy dokąd zmierzamy? W zależ ności od tego, jaki e sąnasze motywacje możemy wybrać różne kursy bądź metody dydaktyczne. Poniżej opisujemy rodzajekursów i metod nauczania, które mogą być właśnie tym, czego Wam potrzeba.

Nauka angielskiego dla dzieci
Dzieci to bardzo delikatny materiał, którego ukształtowaniem powinni zajmować się tylko specjaliści.
Patrzymy więc w tym wypadku na:
-doświadczenie nauczycieli
-metody nauczania – dużo piosenek, wierszyków, zabaw, itp. (żeby nam dzieci nie posnęły!)
-ilość godzin – lekcje dla dzieci powinny być krótkie (ma łe dzieci nie wysiedzą przecież 2h w żadnejklasie, nawet takie wypełnionej plastikowymi piłeczkami!)
Matura
– intensywność kursu  (jeśli nasza pociecha obudziła się miesiąc przed maturą, jedna lekcja w tygodniumoże nie wystarczyć)
– mate riały (zadania powinny być podobne do tych na maturze, co pomoże oswoić się z takim typemzadań)
-pro gram nauczania a umiejętności dziecka – jeśli maturzysta ma problemy z mówieniem, nauczyciel uwielbiający zadania pisemne się nie sprawdzi, ważne jest tu znalezienie słabych punktów i praca nad nimi
-zdawalność – zapytajmy o jakieś statystyki, ale nie bądźmy skłonni uwierzyć, że wynoszą 100%
Nauka dla dorosłych
-materiały – dorośli o wiele lepiej koncentrują się niż dzieci, ale mają mniej czasu po zajęciach na powtórzenie lub wykonanie zadań; mogą też mieć słabszą pamięć ze względu na ogrom obowiązków spoczywających na ich barkach; materiały powinny więc wykorzystać maksimum ich możliwości w klasie
-doświadczenie – nauczyciel, który uczył tylko dzieci może się tu nie sprawdzić
Business English:
– doświadczenie nauczycieli (najlepiej jeśli pracują w zawodzie, w którym wykorzystują i ciągle doskonalą swój język)
– materiały (dobrze jest pracować z autentycznymi tekstami)
Egzaminy międzynarodowe:
– wieloletnie doświadczenie nauczycieli w prowadzeniu podobnych kursów
– zdawalność
– materiały – czy są one zgodne z najnowszymi standardami

Może się wydawać, że to te najbardziej znane szkoły z wieloletnim doświadczeniem będą najlepszym wyborem. Możliwe, choć trzeba zwrócić uwagę na to, czy uczeń nie jest tam traktowany jak jeden zwielu numerków na koncie bankowym… może właśnie mniejsza szkoła podchodząca do każdego indywidualnie będzie lepszym pomysłem? Nie mniej jednak doświadczenie jest ważne, najlepiej jest zrobić mały ”research”; popytajcie znajomych, może coś polecają, poczytajcie opinie na Internecie, spójrzcie na strony internetowe szkół.

Jak najbardziej! (ale nie każdy sie do tego nadaje) Aby uczyć się w domu, trzeba umieć się motywować, wyrobić sobie nawyk (np. będę uczył/ uczyła się 15 minut dziennie) i się go trzymać. Należy jednak pamiętać, aby korzystać jedynie z rekomendowanych, wysokiej jakości materiałów: książki znanych i cenionych wydawnictw (Express Publishing, Longman, Macmillan, Person) lub dobre strony internetowe (British Council) i kursy online. Niezależnie czy to mys się uczymy czy nasz potomek, monitorujmy postępy! I pamiętajmy, że efekty nie będą od razu widoczne; nie możemy się zniechęcać; jednakże, jeśli widzimy że dana metoda nauki nie przynosi efektów po dłuższym czasie, spróbujmy innej. Może jestem słuchowcem i dlatego ciągłe zadania pisemne mi nie pomagały?

 

Tak więc życzymy, aby Wasza ścieżka edukacyjna była jak najprostsza i wyłożona asfaltem, który przetrwa więcej niż jedną zimę, i aby doprowadziła Was na sam szczyt!